aspirinasKada aspirinas tikrai gali padėti, o kada aspirino geriau atsisakyti? Aspirinas yra daugelio temperatūrą mažinančių vaistų sudėtyje, tai pat aspirino yra ir karštųjų gėrimų sudėtyje, kurie taip pat padeda sumažinti temperatūrą. Tačiau žinoma egzistuoja ir grynas aspirinas, kuris yra parduodamas tabletėmis arba kapsulėmis.

Aspirinas blokuoja tokių hormonų gamybą, kurie provokuoja uždegimus ir skatina trombocitų susiliejimą. Todėl aspirinas pasižymi šiomis teigiamomis savybėmis:

  • Mažina temperatūrą;
  • Sumažina skausmą;
  • Tai yra su uždegimu kovojantys vaistai.

Aspirinas gali būti vartojamas ir gydantis nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Aspirino savybė suskystinti kraują buvo atrasta dar palyginus ne taip senai, o žmogus, kuri tai atrado buvo apdovanotas Nobelio premija. Šiais laikais daugelis   gydytojų vertina aspirino naudą širdžiai ir paskiria šiuos vaistus savo pacientams kaip profilaktinę priemonę prieš kraujagyslių ir širdies ligas. Aspirinas kraują padaro skystesniu, yra sumažinama trombų susidarymo galimybė, o tai reiškia, kad sumažėja ir infarkto arba insulto galimybė. Taip pat šie vaistai sumažina vėžinių susirgimų atsiradimo galimybę.

Kadangi aspirinas suskystina kraują ir padeda jam lengviau judėti kraujagyslėmis, todėl šie vaistai labai dažnai yra vartojami jei pacientui yra įtariamas infarktas arba insultas. Tačiau šių vaistų nuolatinis vartojimas, be jokių pertraukų yra rizikingas ir tai daryto yra nepatartina. Be to, aspirinas taip pat gali tapti efektyvia kosmetine priemone, kur padės pagerinti jūsų odos būklę, jūsų oda atsigaus ir atrodys jauniau. Taip pat tyrimais yra įrodyta, kad šio vaisto vartojimas net nedidelėmis dozėmis 50 procentų sumažina tikimybę susirgti krūties vėžiu ir neleidžia atsirasti piktybiniams navikams ir jiems išplisti po visą organizmą. O praeityje buvo įrodyta, kad žmonės, kurie turi genetinį polinkį susirgti storosios žarnos vėžiu galės sumažinti šio susirgimo riziką jei kiekvieną dieną vartos aspiriną. Jei jūs norite aspiriną vartoti kiekvieną dieną visų pirma nutarkite ar tai yra verta daryti, kadangi dažnai vartojamas aspirinas gali turėti ir žalingą poveikį, tačiau jei jūs norite padėti sau, kai sergate peršalimo ligomis, karščiuojate arba norite sumažini infarkto riziką tokiu atveju aspirinas bus naudingas vaistinis preparatas.