pirties projektasSuomiškos pirtys yra labai populiarios visame pasaulyje. Jei šiuo metu kaip tik svarstote, kokią pirtį įsirengti savo kaime, ar sodyboje – rinkitės tik suomišką. Jos suteikia daug privalumų mūsų sveikatai ir yra gana nesunkiai įrengiamos. Taigi, iš kokių komponentų susidaro suomiškos pirties projektas?

 1. Folijos garų užtvara. Ji atspindi šilumos energiją ir palaiko drėgmę sienose.
 2. Skydinė medienos apkala. Mediena yra apkalamos pirties lubos ir sienos. Populiariausios medienos rūšys: raudonasis kedras, baltasis kedras ir drebulė.
 3. Saunos suoliukai. Jie taip pat yra gaminami iš medienos, dažniausia iš baltos liepos arba raudonojo kedro. Dizianas yra derinamas prie bendrojo pirties vaizdo.
 4. Saunos šildytuvas. Jų modelis turėtų būti nedidelis ir neužimti daug vietos pirtyje. Didesni tnka nebent komercinėse saunose. Taip pat labai populiarus pasirinkimas yra elektrinės krosnelės arba medieną deginančios krosnelės.
 5. Pirties durys. Durys gali būti medinės su izoliaciniais stiklo paketais. Taip pat stiklinės durys gali būti pagamintos bronzinės spalvos. Dėl saugumo saunos durys turėtu būti neužsifiksuojančios.
 6. Ventiliacija. Yra labai svarbu, kad suomiškoje pirtyje būtų tinkama oro ventiliacija. Paprastai tam yra įdiegiamos nedidelės angos šalia šildytuvo ir didesnės angos su stumdomomis durimis prie suoliukų.
 7. Nerūdijančio plieno vinys ir kitos tvirtinimo detalės. Dėl drėgmės saunoje gali atsirasti korozija. Būtent todėl medžiagos ir tūri būti nerūdijančios, pagamintos iš plieno.
 8. Pirties apšvietimas. Populiaru yra rinktis apšvietimą iš aliuminio armatūros.
 9. Aksesuarai. Nei vienas pirties projektas yra neįsivaizduojamas be tokių aksesuarų, kaip pirties kibiras ir vandens kaušas, bei termometras. Taip pat galima pasistatyti smėlio laikrodžius, kurie praneštų, kada baigėsi 15 minučių pirties sesija.

 

Suomiška pirtis suteikia šiuos privalumus:

 • Mažina stresą;
 • Atpalaiduoja raumenis ir sumažina įvairius skausmus, tiek raumenų, tiek sąnarių;
 • Pašalina toksinus;
 • Išvalo odą;
 • Efektyviai pagerina miego kokybę;
 • Virsta puikiu hobiu, pramoga su draugais ir šeima;
 • Pagerina širdies ir kraujagyslių veiklą;
 • Degina kalorijas;
 • Gali padėti kovoti su įvairiomis ligomis;

Sukuria patogumo jausmą ir laimę.