paklotaiYra daugybė priežasčių, kodėl kai kurie žmonės naktimis nevalingai šlapinasi į lovą. Tačiau apskritai ši liga neturi labai rimtų priežasčių ir jos atsiradimo priežastys dar nėra iki galo ištirtos. Naktinis šlapinimasis – nemalonus procesas, kuris sukelia didelį diskomfortą ir stresą sergančiajam, o kartais pakenkia ir artimajam žmogui. Jei Jūs nevalingai šlapinatės į lovą naktimis, neabejojama, kad geriausias būdas apsaugoti lovą – tai specialūs paklotai. Paklotai yra tiesiami po paklode ir dar ant jos viršaus, taip apsaugodami lovą nuo šlapimo.

Daugelis žmonių daro didelę klaidą, nes nesikreipia į medikus. Yra ištirta kad 1 iš 6 vyrų nesikreipia į daktarus dėl šios problemos. Nuėję pas gydytoją, turite aiškiai pasakyti, kad problema yra būtent šlapinimasis į lovą. Negalima apsimesti (jei taip nėra), kad turite kažkokį šlapimo takų uždegimą ar cistitą. 2-3 savaites iki apsilankymo pas gydytoją, žymėkitės ant popieriaus, kiek ir kada šlapinatės į lovą.

 

Kokios trumpalaikės priežastys gali sukelti šią ligą?

  1. Migdančios tabletės. Jos gali taip stipriai Jus veikti, kad galite naktį neatsikelti, nepaisant to, kad šlapimo pūslė yra pilna. Pasitarkite su gydytoju, galbūt Jums nereikia vartoti tokių stiprių vaistų ir juos galima pakeisti silpnesniais?
  2. Cukrinis diabetas. Ši liga gali įtakoti šlapimo nelaikymą. Kai cukraus kiekis kraujyje yra per didelis, tai ima kenkti inkstams. Inkstai ima mažinti cukraus kiekį kraujyje, todėl kaupia daugiau šlapimo, nei įprastai. Taip pat Jūs jaučiatės labiau ištroškę, nei įprastai.
  3. Alkoholis, kava ir vaistai nuo aukšto kraujo spaudimo. Šie vaistai taip pat skatina inkstus gaminti daugiau šlapimo, todėl jų geriau yra nevartoti prieš miegą. Venkite alkoholio ir kavos vartojimo likus 3 ar daugiau valandų iki miego.
  4. Viena dažniausių priežasčių – tai šlapimo infekcija. Ji dirgina šlapimo pūslę ir tampa sunkiau sulaikyti šlapimą, ypač naktimis.
  5. Paauglystėje gali būti, kad šlapinatės į lovą, tačiau suaugus tai paprastai praeina. Taip yra todėl, kad ne pas visus paauglius yra gerai išsivysčiusi raumenų ir nervų kontrolės sistema.