mediniai namaiNiekam ne paslaptis, kad aplinkos užterštumo mastas pastaruoju metu yra stipriai išaugęs. Žmonės pradėjo rūpintis gamta, pradedant šiukšlių rūšiavimu, ekologišku transporto priemonių gamyba, baigiant naujų ekologiškų namų statyba. Namas – ilgalaikis statinys, dažnai perduodamas iš kartos į kartą, todėl yra labai svarbu, kad su laiku visi namai pasaulyje taptų ekologiškesni. Mediniai namai – išties labai ekologiškas sprendimas, tačiau daugelis žmonių vis dar turi klaidingą įsitikinimą, kad jie yra visiškai nedraugiški aplinkai. Tai gali būti tiesa tuo atveju, jei statybininkai yra komercininkai ir nesirūpina aplinkos išsaugojimu. Būtent todėl yra svarbu pasirinkti statytojus ir projektuotojus, kurie gali įrodyti savo kompetenciją ir dirba legaliu būdu.

 

Geriausia, jei pasirinksite tokią statybos bendrovę, kuri gali ir projektą paruošti nuo nulio ir pastatyti ekologišką pastatą, pagal Jūsų pageidavimus. Atsižvelkite į šiuos kriterijus ir patarimus, kuriais turėtų vadovautis kiekviena bendrovė, kurios specializacija yra mediniai namai:

  1. Vietoj to, kad kirstų gražus ir žalius medžius, reikia naudoti stovinčią, sausą medieną. Pavyzdžiui, nuo gaisro nukentėjusius medžius galima puikiai panaudoti, statant rąstinius namus. Tokia mediena padeda sumažinti gaisro pavojų ateityje ir yra itin ekologiška.
  2. Daugelis rąstinių namų apšiltintojų namo izoliacijai naudoja putas arba stiklo pluoštą. Šis izoliacijos būdas nėra itin draugiškas aplinkai. Verčiau reikia rinktis avies vilną arba ekovatą. Tai natūralūs produktai, kurių gamybai yra reikalingas minimalus perdirbimas.
  3. Norint užpildyti rąstinių namų tarpus – vertėtų rinktis ne chemines medžiagas tam, o ekologiškus skiedinius.
  4. Dauguma naujos statybos bendrovių naudoja ir visiškai naujas statybos medžiagas. Būsimų rąstini namų savininkams yra patariama naudoti perdirbtas ir regeneruotas statybines medžiagas. Taip pat yra galimybė naudoti perdirbtus langus, duris, elektros įrangą, santechniką, struktūrines sijas ir kita.
  5. Jei pasisamdysite profesionalų interjero ir eksterjero dizainerį, turėsite galimybę turėti labai praktišką dizainą namuose, kuris maksimaliai padidins naudingą plotą ne vienu kvadratiniu metru. Tuo pačiu bus sumažintas statybinių medžiagų kiekis. Dizainas gali netgi nulemti tai, kad mediniai namai turės geresnį šildymo efektyvumą.

Protingi ir pagrįsti dizaino sprendimai – tai pirmasis žingsnis, kuriant ekologišką rąstinį namą.