Frezavimas tai yra apdirbimo procedūra, kai yra sukuriami plokšti ir fasoniniai paviršiai, šios procedūros metu yra naudojamas toks pjaunantis įrankis, kaip frezas. Galima pasakyti labai daug apie šį mechaninį apdirbimo būdą ir turime apie jį sužinoti kaip galima daugiau. Jums jokiu būdu nereikia žinoti teorijų ir liūdnų sąvokų, kurių ir taip yra labi daug įvairiausioje literatūroje. Egzistuoja įvairiausios mechaninio apdirbimo rūšys, tai yra frezavimas, gręžimas, tekinimas ir kita. Nežiūrint į tai, kad pagal savo konstrukciją staklės labai skiriasi ir jų technologijų ypatybės taip pat labai skiriasi. Gali būti naudojamos pačios įvairiausios staklės, tačiau jos veikia pagal tą patį principą. Ir tai tikrai nėra paprastas darbas, jums reikės patiems išsiaiškinti kaip viskas turi būti daroma, kad būtų atlikta teisingai. Taigi kokie yra kai kurie frezavimo teorijos elementai, kurie jums bus tikrai naudingi, kai reikės kurti valdymo programas ir dirbti su staklėmis. Pirmasis frezavimo etapas prasideda nuo papildomo medžiagos sluoksnio paruošimo, kad būtų gaunamos reikiamos formos, dydžio detalės ir kita. Be to, su staklių pagalba yra perkeliami frezavimo įrankiai, ruošiniai yra perkeliami priklausomai nuo to kokie yra įrankiai. Tam, kad būtų vykdomas pjovimo procesas yra būtina mokėti kelis judesius ir svarbiausias yra perdavimo judesys. Frezavimui pats svarbiausias judesys yra įrankio sukimasis, bei ruošinių pateikimas. Pjovimo proceso metu vyksta naujų paviršiaus sluoksnių deformacija, kai susidaro skeveldros.

https://about.me/sienuorotarposiltinimas

Apdirbimo metu gali būti išskiriamas priekinis frezavimas. Taip pat yra daromas frezavimas pagal perdavimą, tai yra tas būdas, kai judesiai yra atliekami pagal ruošinio judesius ir vektorių, kurių pjovimo greitis sutampa. Be to, storis maksimaliai sumažėja iki nulinės reikšmės. Kai yra daroma ši procedūra juostos patekimas į gumą yra kur kas palankesnis. Pavyksta išvengti labai aukštos temperatūros pjovimo zonoje ir sumažinti medžiagos polinkį sutvirtėti. Didelis metalo storis šiuo atveju net yra privalumas. Metalas yra prispaudžiamas prie staklių stalo, o plokštės prie korpuso lizdo, tokiu būdu yra užtikrinamas patikimas jų tvirtinimas. Paminėtas frezavimo būdas yra tinkamiausias su ta sąlyga, kad medžiagos kietumas leidžia naudoti šį metodą. Frezavimo proceso metu metalas užlipa ant pjaunančio paviršiaus ir trukdo dirbti, kai yra atliekamas tam tikras įpjovimas. Tačiau kiti būdai gali paskatinti plokštelės pažeidimą. Kai frezuojama pagal ruošinio judesius jūs galėsite išvengti tokių nemalonių situacijų. Su šiuolaikiškų staklių pagalba, kurios yra labai kietos, kurios yra atsparios vibracijoms ir kurios neturi liftų dažniausiai yra naudojamas frezavimas pagal vektoriaus ir ruošinio judesius.

Daugiau informacijos: http://techranga.lt/lt/c/detales/mechaninis-apdirbimas.htm

Kai yra norima sumažinti frezavimo plotį iki pusės frezo skersmens taip pat prasideda plastinė medžiagos deformacija, kai sumažėja pjaunamos medžiagos storis. Tokiu atveju yra rekomenduojama padidinti dantų perdavimą frezui, tuo pačiu išauga įrankių tvirtumas, bei našumas.  Kai yra atliekamas švarusis frezavimas perdavimo reikšmės yra teikiamos priklausomai nuo to kokie yra paviršiaus reikalavimai. Tam, kad būtų įvertintas frezavimas palyginus kelis variantus, yra išaiškinama medžiagos apimtis, skiriamas laikas, kad  būtų gaunamas tinkamas rezultatas, kai yra kalbama apie kokybę. Šiam tikslui yra būtina padidinti frezavimo plotį, gylį ir perdavimą, kuris yra atliekamas per vieną minutę. Taigi atitinkamai yra gaunamas toks dydis koks yra reikalingas. Egzistuoja labai daug įvairiausių frezų rūšių, todėl pasirinkimas turi būti daromas labai dydžiai. Geriausia yra kreiptis į specialistus, kurie išmano visas metalo apdirbimo technologijas, tada jūs negaišite savo pinigų ir laiko veltui.